BORIS BECKER

“Gelmiş geçmiş en genç Wimbledon Şampiyonu ve 20 yaşından önce iki kez Wimbledon kazanan ilk kişidir.”

Boris Becker, Dünya’da 1 numara olmuş eski bir Alman profesyonel tenis oyuncusudur. Kariyerinin başlangıcından itibaren başarılı olmuştur, tek erkeklerde altı büyük şampiyonluğunun ilkini 17 yaşında kazanmıştır. Hala gelmiş geçmiş en genç Wimbledon Şampiyonudur ve 20 yaşından önce iki kez Wimbledon kazanan ilk kişidir.

Boris Becker, Dünya’da 1 numara olmuş eski bir Alman profesyonel tenis oyuncusudur. Kariyerinin başlangıcından itibaren başarılı olmuştur, tek erkeklerde altı büyük şampiyonluğunun ilkini 17 yaşında kazanmıştır. Halen gelmiş geçmiş en genç Wimbledon Şampiyonudur ve 20 yaşından önce iki kez Wimbledon kazanan ilk kişidir.
Grand Slam tek erkekler şampiyonlukları başlıkları arasında üç Wimbledon, iki Avustralya Açık ve bir ABD Açık vardır. Ayrıca beş adet yılsonu şampiyonluğu, 13 Masters Serisi şampiyonluğu ve çiftlerde Olimpiyat altın madalyası kazanmıştır. 1989’da hem ATP hem de ITF tarafından Yılın Oyuncusu seçilmiştir.

Boris Becker koleksiyonu; kendine güvenen, şık, idealist şehir erkeğine, enfes detay gözüyle çok özel bir stil deneyimi vaat ediyor.